Over de Luisterlijn

De Luisterlijn werkt samen met partners uit de Coalitie tegen Eenzaamheid

Over de Luisterlijn

Van de ruim 300.000 gesprekken die jaarlijks worden gevoerd bij de Luisterlijn, gaan er tussen de 20% en 30% over eenzaamheid. Met name onder ouderen is de nood hoog.

De Luisterlijn is lid van de Coalitie Een tegen Eenzaamheid en medeondertekenaar van het Pact voor de Ouderenzorg, dat onder andere tot doel heeft om eenzaamheid bij ouderen te signaleren en te doorbreken. Samen met de partners uit de coalitie zet de Luisterlijn zich op verschillende manieren in voor de strijd tegen eenzaamheid. 

Eentegeneenzaamheid

2020: Omroep MAX en de Luisterlijn starten campagne tegen Eenzaamheid in coronatijd

In coronatijd sloegen Omroep MAX en de Luisterlijn hun handen ineen om aandacht te vragen voor eenzaamheid, angst en zorgen onder ouderen die geïsoleerd raken naar aanleiding van de maatregelen tegen het coronavirus. Speerpunt van een campagne was een televisiespot die regelmatig te zien was. Daarnaast besteedde MAX in deze periode veelvuldig aandacht aan dit thema en het bestaan van de Luisterlijn.

OmroepMAX

 

 

 

 

2020: Nederlandse Jeu de Boules Bond brengt de Luisterlijn onder aandacht van leden

Jeu de boules is een populaire sport onder ouderen. In samenwerking met de Nederlandse Jeu de Boules Bond (NJBB) kwam er een uitgebreid artikel over de Luisterlijn in Bondsblad Petanique (bereik 13.000 unieke adressen en 15.500 leden). Aan alle 180 bij de NJBB-aangesloten verenigingen in Nederland werd promotiemateriaal van de Luisterlijn uitgedeeld.4

NJBB logo

2019: Omroep MAX maakt avondvullend tv-programma met belpanel van de Luisterlijn

In oktober bood de Luisterlijn een luisterend oor op televisie. Onze vrijwilligers beantwoordden telefoontjes in een belpanel tijdens een grote live uitzending van Omroep MAX over eenzaamheid. Er belden die avond 5.000 mensen en het panel voerde circa 300 gesprekken met mensen die zich eenzaam voelden. Ook kwamen er ruim 100 initiatieven tegen eenzaamheid binnen. Deze zijn overhandigd aan het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn & Sport (VWS).

OmroepMAX

2019: Incluzio en Luisterlijn openen een speciale ‘Eenzaamheidslijn

In de Week tegen Eenzaamheid (1 t/m 8 oktober) opende de Luisterlijn samen met Incluzio (sociaal maatschappelijke zorg) een speciaal telefoonnummer voor mensen die behoefte hebben aan een praatje of een goed gesprek. Medewerkers van Incluzio en vrijwilligers van de Luisterlijn ontvingen honderden telefoontjes.

Incluzio

2018: De Luisterlijn en Albert Heijn organiseren buurtlunches

De Luisterlijn organiseerde in samenwerking met de Albert Heijn zo’n 100 buurtlunches in of bij supermarkten in heel het land. Doel van de lunches was om jong en oud in de buurt met elkaar in contact te brengen.

Albert Heijn

locaties b

Locaties

Locatie Hilversum
035 621 54 14
hilversum@deluisterlijn.nl

Locatie Leeuwarden
Postbus 298
8901 BB Leeuwarden
058 212 03 43 
leeuwarden@deluisterlijn.nl 

Locatie Leiden
071 514 35 78
leiden@deluisterlijn.nl

Locatie Lelystad/Flevoland
Voor meer informatie kun je 0346-590098 bellen en vragen naar Helen Maier.

Locatie Middelburg
0113 256898
middelburg@deluisterlijn.nl 

Locatie Nijmegen
024 324 56 09
nijmegen@deluisterlijn.nl 

Locatie (Apeldoorn-)Oosterbeek
055 522 42 04
apeldoorn@deluisterlijn.nl

Locatie Rotterdam (Hoofdkantoor ZHzm)
Postbus 25143
3001 HC Rotterdam
010 4363444
rotterdam@deluisterlijn.nl

Locatie Spijkenisse
Postbus 25143
3001 HC Rotterdam
010 4363444
spijkenisse@deluisterlijn.nl 

Locatie Tilburg
013 5452262
tilburg@deluisterlijn.nl

Locatie Utrecht
030 294 37 38
utrecht@deluisterlijn.nl 

Locatie Venlo
077 3514057
venlo@deluisterlijn.nl

Locatie Zaandam
075 616 3000
zaandam@deluisterlijn.nl 

Locatie Zoetermeer:
denhaag@deluisterlijn.nl 
070-3658945

Locatie Zwolle
038 426 89 91
zwolle@deluisterlijn.nl

 

Ik blijf wakker
Voor meer informatie kun je locatie Lelystad bellen op 032 031 0101 

 

Locaties a

Locaties

Locatie Alkmaar
1802 KC Alkmaar
072 562 10 44
alkmaar@deluisterlijn.nl

Locatie Amersfoort
0346 59 00 98
amersfoort@deluisterlijn.nl

Locatie Amsterdam
020 675 88 88
amsterdam@deluisterlijn.nl 

Locatie Apeldoorn
055 522 42 04
apeldoorn@deluisterlijn.nl

Locatie Borne
074 255 25 51
borne@deluisterlijn.nl

Locatie Breda
076 521 80 56
breda@deluisterlijn.nl 

Locatie Den Bosch
073 614 50 89
denbosch@deluisterlijn.nl

Locatie Den Haag en Zoetermeer:
denhaag@deluisterlijn.nl 
070-3658945

Locatie Dordrecht
Postbus 25143
3001 HC Rotterdam
078 6181003
dordrecht@deluisterlijn.nl

Locatie Eindhoven
040 212 53 53
eindhoven@deluisterlijn.nl

Locatie Gouda
Postbus 25143
3001 HC Rotterdam
010 4363444
gouda@deluisterlijn.nl

Locatie Groningen
Postbus 6022
9702 HA Groningen
050 525 57 92
groningen@deluisterlijn.nl

Locatie Haarlem
023 529 19 09
haarlem@deluisterlijn.nl

Locatie Heerlen
045 5719166
heerlen@deluisterlijn.nl 

Helpen als vrijwilliger

Over de Luisterlijn

Dat het leven niet altijd makkelijk is, weet jij als geen ander. Het zijn juist jouw levenservaring en geef-nooit-op-mentaliteit die we zoeken. Jouw beperking is onze kracht.

Als vrijwilliger bij de Luisterlijn bied je een luisterend oor aan mensen met zorgen, verdriet of problemen. Vaak voelen mensen zich alleen. Je bent er even voor de ander door te luisteren, vragen te stellen en gedachten te ordenen. Dit doe je anoniem, per telefoon of chat en kan vanuit huis. 

Praktische bezwaren? Daar vinden we een oplossing voor.
Minder mobiel, snel vermoeid, speciale apparatuur nodig? Wij zijn erop ingesteld maatwerk te leveren. Met de huidige techniek en een gezonde portie flexibiliteit, vinden wij voor (bijna) alle praktische bezwaren een oplossing. Wel is het belangrijk dat je goed met de computer kan werken en korte gespreksverslagen kunt typen. 

Interesse? Meld je aan en wij nemen zo snel mogelijk contact met je op. 

Wie wij zoeken

Je hebt ruimte in je hoofd, hart en agenda. Je hebt oprecht interesse in een ander en een open houding. Je staat momenteel stabiel in het leven en je wilt je graag verder ontwikkelen op het gebied van luisterkunst en gespreksvoering. Want er wordt jou veel toevertrouwd als vrijwilliger bij de Luisterlijn. Soms onderwerpen waarvan je het bestaan niet eens vermoedde. Geen makkelijk maar zeker ook geen saai werk.  

Is het iets voor jou? Dan maken we graag kennis met je!

Wat wij vragen

- Je luistert zonder oordeel, dat vraagt een open en leergierige houding.
- Gemiddeld werk je een dienst van 3 of 4 uur per week, op een tijd en plaats die jou goed uitkomen.
- Je hebt een goede type- en computervaardigheid.
- In de nacht is de behoefte aan een gesprek het grootst. Als het kan, doe je een keer per maand een telefoondienst in de nacht.

Wat wij bieden

- Je krijgt online (o.a. via skype) een professionele training in gespreks- en luistervaardigheden.
- Je wordt begeleid en ondersteund door onze professionals.
- Je voert boeiende gesprekken die niet alleen voor de ander, maar ook voor jou van betekenis zijn.
- Je kunt deelnemen aan inspirerende bijeenkomsten over onderwerpen als eenzaamheid, verlies en depressie.
- Je bent onderdeel van een hecht team vrijwilligers.Twee keer per jaar organiseren we een informele ontmoeting op een toegankelijke - en centraal gelegen locatie.

Aanmelden

Ben je enthousiast? We horen graag van je! Meld je aan en wij nemen zo snel mogelijk contact met je op.